loader image

برای ویرایش محصول خریداری شده اینجا کلیک کنید.

معرفی 9 تا از بهترین پلاگین افترافکت

نه تا از پلاگین افترافکت که هر طراح و انیماتوری که با نرم افزار افترافکت کار میکند باید داشته باشد.

 

چه یک کهنه سرباز افتر افکت یا یک تازه کار AE باشید، این نه پلاگین افترافکت، افزودنی فوق العاده برای جعبه ابزار طراحی حرکت شما هستند.

هر انیماتور چند پلاگین دارد که برای سفارشی‌سازی و بهبود گردش کار روزمره After Effects به آنها تکیه می‌کند. به هر حال، پلاگین ها روشی راحت برای صرفه جویی در زمان و انرژی با ساده کردن عملکردهای پیچیده هستند.

اگر آماده دریافت بیشتر از نرم افزار قدرتمند پس از تولید Adobe هستید، امروز این نه افزونه ضروری After Effects را به جعبه ابزار خود اضافه کنید.

 

1. Trapcode Particular

 

Trapcode Particular (و مجموعه Trapcode) بدون شک آزمون زمان را پس داده است. نسخه 1 در طول دهه 2000 منتشر شد، و کمی بیش از یک دهه بعد، این افزونه هنوز در حال به روز رسانی و احیا است. مجموعه Trapcode خود در پانزدهمین تکرار خود است

 

 

Particular یک پلاگین سیستم ذرات است که به کاربران امکان می دهد ذرات سفارشی شده را در After Effects ایجاد کنند – مانند دود، باران، ابرها و گرد و غبار. این افزونه از فیزیک واقع گرایانه استفاده می کند

و عملکرد بیشتری نسبت به افزونه Particle World که در AE تعبیه شده است ارائه می دهد.

با استفاده از Particular، می توانید خطوط، اشکال و الگوهای مبتنی بر ذرات را در فضای سه بعدی ایجاد کنید.

کل مجموعه شامل:

1_ Trapcode 3D Stroke

2_ Trapcode Echospace

3_ Trapcode Form

4_ Trapcode Horizon

5_ Trapcode Lux

6_ Trapcode Mir

7_ Trapcode Particular

8_ Trapcode Shine

9_ Trapcode Sound Keys

10_ Trapcode Starglow

11_ Trapcode Tao

 

قیمت: Trapcode Particular 399 دلار است، یا می توانید کل مجموعه را با 999 دلار از طریق Red Giant خریداری کنید.

 

2. Lockdown

 

Lockdown جدیدترین افزونه در این لیست است. این پلاگین افترافکت که جدیدا منتشر شده است، در حال حاضر موج های قابل توجهی در جامعه افتر افکت ایجاد کرده است.

 

 

در حالی که قابلیت‌های ردیابی حرکت با هر بار تکرار افترافکت به‌شدت افزایش یافته است،

توانایی اعمال یک گرافیک روی سطح تاب‌خورده و حرکت مناسب آن به‌طور باورنکردنی چالش برانگیز است. Lockdown به دنبال رفع این مشکل است.

با استفاده از این افزونه After Effects، می‌توانید هر سطح متحرک و تاب خورده – تی شرت، خز، صورت – را ردیابی کنید و یک عنصر گرافیکی را اعمال کنید که با آن سطح تغییر شکل می‌دهد.

زمانی که این افزونه برای اولین بار معرفی شد، بسیاری آن را تغییر دهنده بازی نامیدند و اشتباه نکردند.

 

3. Element 3D

 

حرکت از یک نرم افزار ترکیبی به یک نرم افزار مدل سازی سه بعدی یک جهش بزرگ است. حقیقتاً، آنها دو دنیای متفاوت هستند.

 

 

Element 3D با اجازه دادن به کاربران برای آپلود و استفاده از مدل های سه بعدی در Adobe After Effects، به نظر می رسد این شکاف را پر کند.

اگر نمی دانید چگونه از نرم افزارهای مدل سازی مانند Maya یا Cinema 4D استفاده کنید، Element 3D می تواند به شما در وارد کردن و ویرایش سریع مدل های سه بعدی کمک کند.

این پلاگین افترافکت با توجه به تمام قابلیت هایی که برای افتر افکت به ارمغان می آورد، فوق العاده سریع کار می کند.

مدتی است که به روز رسانی جدیدی برای Element 3D وجود ندارد. نسخه 2 که در سال 2015 منتشر شد، شامل ویژگی‌های جدیدی مانند انسداد محیط و تنظیمات از پیش تعیین شده نور بود.

با این حال، حتی با وجودی که تبلیغ فوق نزدیک به هشت سال از عمر آن می گذرد، مواد همچنان با استاندارد امروزی خوب به نظر می رسند.

 

4. Plexus 3

 

Plexus پلاگینی است که لایه ها را می گیرد و آنها را به اشیاء کوچکتر تقسیم می کند. با پشتیبانی .obj ارائه می شود، به این معنی که می توانید مدل ها را از اکثر نرم افزارهای گرافیک سه بعدی وارد کنید و اشیاء را در فضای سه بعدی تقسیم کنید.

این اشیاء سه بعدی می توانند به عنوان ظروف یا فرم هایی برای استفاده از Plexus باشند.

 

 

پلاگین افترافکت Rowbyte Plexus یک موتور ذرات نسل بعدی برای After Effects است که به شما امکان می دهد داده ها را به روشی رویه ای ایجاد، دستکاری و تجسم کنید.

نه تنها می توانید ذرات را رندر کنید، بلکه می توانید انواع روابط جالب بین آنها را بر اساس پارامترهای مختلف ایجاد کنید.

اما، مهم‌تر، Plexus می‌تواند طراحی فوق‌العاده محبوب نقطه‌های متصل به سه بعدی را ایجاد کند (ما می‌بینیم که در همه جا از آن استفاده می‌شود).

Plexus امکان استفاده از خطوط سه بعدی Bézier را فراهم می کند، به این معنی که می توانید خطوط را در فضای سه بعدی تنظیم کنید. تمام اشیاء سه بعدی در Plexus نیز با دوربین های سه بعدی و عمق میدان کار می کنند.

Plexus 3 یک ابزار قدرتمند – البته پیچیده – است. اگر به دنبال این هستید که به موشن گرافیک خود مزیت بیشتری بدهید، Plexus پلاگینی برای انجام این کار است.

 

5. Newton 3

 

نیوتن یک موتور فیزیک دو بعدی برای افترافکت است که به کاربران اجازه می دهد فیزیک دنیای واقعی را روی اشیاء دو بعدی اعمال کنند.

 

 

به طور خاص، نیوتن می تواند از گرانش به چندین روش منحصر به فرد از جمله مقیاس گرانشی، مغناطیس و خواص چرخش ثابت استفاده کند.

پلاگین افترافکت نیوتن همچنین به کاربران اجازه می دهد تا دکل های مبتنی بر فیزیک واقعی را برای شبیه سازی محورها، پیستون ها، فنرها و اتصالات فاصله ایجاد کنند.

 

6. Boris Continuum

 

Boris Continuum یک چاقوی ارتش سوئیس از افزونه های After Effects است. در داخل Continuum Complete، کاربران صدها افکت پلاگین – اشکالات، ژنراتورها، ابزارهای کلیدی کروما، شعله‌ور شدن لنز، حل کردن و موارد دیگر – را پیدا می‌کنند

که طیف وسیعی از اهداف را برای پروژه‌های مختلف انجام می‌دهند.

 

 

اساساً، اگر بودجه‌ای ندارید، اما به ابزاری نیاز دارید که بتواند همه کارها را انجام دهد، Boris Continuum Complete پاسخ شماست.

 

7. Deep Glow

 

با تعداد افزونه‌ها و اسکریپت‌های افترافکت در بازار، گاهی اوقات ممکن است به نظر برسد که افترافکت فقط یک ظرف خالی است که برای عملکرد آن نیاز به خرید اضافی دارد. این مورد نیست.

در هر صورت، با زمان و مهارت کافی که در اختیار دارید، می توانید از After Effects برای انجام هر کاری که یک پلاگین روی میز آورده است استفاده کنید.

 

 

 

گفته می شود، جلوه درخشندگی پیش فرض AE بسیار ضعیف است. کار خوبی انجام می دهد، اما هیچ چیز عالی به جز اینکه به یک شیء متنی کمی درخشش می دهد، نیست. اینجاست که Deep Glow وارد می شود.

Deep Glow درخششی واقعی به شما می دهد، زیرا روشنایی دقیقاً بر اساس سقوط مربع معکوس است.

بنابراین، نه تنها این پلاگین افترافکت برای گرافیک های متحرک عالی است، بلکه برای موقعیت هایی در حین ترکیب بندی که در تقلا برای تطبیق دارایی های دیجیتال با فیلم های ضبط شده است، فوق العاده است.

 

8. Data Mosh

 

پلاگین های Glitch همیشه محبوب بوده اند. در اواخر دهه 00، یوتیوب به شدت پر از ویدیوهایی بود که از پلاگین Video Copilot’s Twitch استفاده می کردند (که دقیقاً همان کاری را انجام می دهد که از نام آن پیداست – جلوه های glitch twitchy).

 

با این حال، با Data Mosh، فیلم به سادگی در سطح خارجی دچار اشکال نمی شود، بلکه در سطح اطلاعات پیکسل و رنگ به صورت داخلی دچار اشکال می شود،

گویی در هنگام ضبط داده ها یک خطای پردازش وجود دارد. این یک ابزار عالی برای ایجاد جلوه های منحصر به فرد در طول انتقال است.

 

9. Render Garden

Render Garden نوع متفاوتی از پلاگین افترافکت است. چیزی را که بتوانید در پروژه خود استفاده کنید تولید نمی کند. این فیلم هیچ مشکلی ایجاد نمی کند، ذرات اضافه نمی کند،

یا رندرهای سه بعدی ایجاد نمی کند. در عوض، زمان رندر را برای افزونه هایی که انجام می دهند افزایش می دهد.

 

 

با رندر گاردن، دو تا سه برابر سریع‌تر رندر خواهید داشت. ترکیب شما را به چند بخش تقسیم می‌کند، سپس آن‌ها را به چندین خط فرمان پس‌زمینه رندر می‌کند،

در نتیجه زمان رندر را تسریع می‌کند. و بر خلاف عملیات رندر معمولی، هنگام استفاده از رندر گاردن، می توانید در افتر افکت به کار خود ادامه دهید.

دیدگاه کاربران
  • سجاد سکوتی 16 آبان 1402

    عالی ممنون

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *